اخبار

برگزاری کارگاه هم اندیشی مدیران صنعتی و تولیدی استان قزوین

کارگاه هم اندیشی تخصصی مدیران صنعتی و تولیدی استان قزوین ، با عنوان « همایش مدیران و افسران اقتصادی و صنعتی استان قزوین » در روز چهارشنبه مورخ 1393/9/19 در حسینیه شهید مطهری سپاه استان برگزار شد .در این همایش که از سوی مجمع عالی بسیج کارگری استان قزوین و با حضور 250 نفر از مدیران ، مسئولین و فعالان اقتصادی و صنعتی استان برگزار شد ...

کارگاه هم اندیشی تخصصی مدیران صنعتی و تولیدی استان قزوین ، با عنوان « همایش مدیران و افسران اقتصادی و صنعتی استان قزوین » در روز چهارشنبه مورخ 1393/9/19 در حسینیه شهید مطهری سپاه استان برگزار شد .

در این همایش که از سوی مجمع عالی بسیج کارگری استان قزوین و با حضور 250 نفر از مدیران ، مسئولین و فعالان اقتصادی و صنعتی استان برگزار شد . تنی چند از مدیران و مسئولین اقتصادی استان به سخنرانی پرداختند در ابتدای مراسم سرهنگ پاسدار طاهرخانی معاون اجرایی سپاه حضرت صاحب الامر (عج) ضمن خیر مقدم گویی و تسلیت اربعین حسینی به حضار ، برگزاری چنین همایشی را نشانه عزم مدیران بسیجی استان برای رسیدن به راهکارهای ارتقای بهره وری دانست و افزود : « امیدواریم روزی شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی که همانا  تنها راه علاج اقتصاد بیمار کشور است باشیم » .

سپس مهندس مسعود بابایی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس مجمع بسیج کارگری استان قزوین با اشاره به هدف برگزاری این همایش گفت : « وضعیت کنونی اقتصاد کشور ما شایسته جایگاه ویژه جمهوری اسلامی در منطقه نیست و در مقایسه با پیشرفت های علمی و نظامی در عرصه اقتصادی علاوه بر دشمنی های استکبار جهانی خودمان هم در ابعاد مختلف اقتصادی از جمله رابطه صنعت و دانشگاه بسیار ضعیف عمل کرده ایم» .

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت افزود : « اگر ما در چند سال اخیر راهبرد های معظم له را جدی می گرفتیم امروز اقتصاد شکننده و متاثر از تحریم نداشتیم » .

رئیس مجمع بسیج کارگری استان شاخصهای اعتمادی ، اخلاقی و سلامت عملکرد ، خدمت بخلق خدا و اجرای عدالت را از شاخصهای مورد تاکید حضرت آقا برشمرد و افزود اگر این راهبرد و دغدغه اصلی ما باشد و بتوانیم به معنای واقعی عدالت را برقرار کنیم هم سرمایه گذار احساس امنیت می کند و هم کارگر بدنبال افزایش بازده کاری خود خواهد بود.

مهندس مجید آهنگریان رئیس کانون کارفرمایان استان که دیگر سخنران این مراسم بود نیز با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از شرکتهای دانش بنیان گفت : اگر همه مدیران و مسئولان مرتبط به اهمیت صدور دانش بجای صدور کالا و خدمات واقف شوند و دست به دست هم بدهیم تا در عصر تکنولوژی و صنعت به این نقطه برسیم قطعا ما در جبهه اقتصادی نیز پیروز میدان خواهیم بود . مهندس آهنگریان در ادامه با اشاره به تفکر بسیجی و سرمایه های اجتماعی در تولید افزود :    « امروز بسیاری از مدیران و کارآفرینان صنعتی نیز به ایم مهم آشنا هستند که راه خروج از مشکلات اقتصادی و پائین بود بهره وری توجه جدی کارگر و کارفرما به انجام کار اعتقادی و کسب روزی حلال است ، اینکه کارگر و کارفرما بدانند و به این نقطه مشترک برسند که هر دو در یک جبهه می جنگند  قطعا کشتی متلاطم کارخانه را به ساحل نجات خواهند رساند » .

عضو محترم شورای بسیج کارگری استان با اشاره به اهمیت حلقه های صالحین و تغییر رویکرد بسیج کارگری در کارخانجات و توجه به راهکارهای علمی در عرصه صنعت از حماسه سازی های دفاع مقدس یاد کرد و گفت : « امروز جبهه جهاد اقتصادی نیازمند همان فداکاریها و حماسه آفرینیها برای پیروزی است » .

در ادامه سردار دکتر سبحانی فر ، عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) سخنران اصلی مراسم بود به ایراد سخن پرداخت و از حضور در جمع سربازان و افسران بسیجی اقتصادی استان قزوین ابراز خرسندی کرد و گفت :« کشور ما از نظر ژئو پلتیک بهترین موقعیت را در منطقه دارد و اگر همه کارگران و کارآفرینان بدانند که امروز بایستی از این موقعیت بیشترین استفاده را کرده و حق ایران را از سایر کشور ها و استکبار استیفا نمود ما پیروز میدان اقتصادی خواهیم بود» .

دکتر سبحانی فر با اشاره به توانمندی های بالقوه کشور در منابع ، سرمایه های انسانی و زیرساختها افزود : « اگر مشکلات مدیریتی و بهره وری را با درایت و عمل به دکترین اعتقادی اسلامی خودمان حل کنیم نه تنها در منطقه جنوب غربی آسیا بلکه در دنیا پیشتاز علمی و صنعتی خواهیم بود » .

ایشان ضمن بهره گیری از آیات و روایات و نامه های امیرالمومنین در نهج البلاغه واگذاری کار به غیر کاردان را خیانت و گناهی بزرگ دانست و تصریح کرد اگر علم ، عمل و وجدان کاری در عرصه اقتصادی و صنعتی با هم بکارگیری شوند همان عدالت مورد تاکید ساری و جاری خواهد شد و این عدالت بیشتر پیشرفت در عرصه اقتصادی خواهد بود و چرا که هم سرمایه گذاران و هم مهندسین و کارگران مطمئن خواهند شد که از توانمندی و امکانات و سرمایه آنها بدرستی بهره برداری می شود.

عضو محترم هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به مستندات تاریخی و علمی ، تاثیر گذاری عادل خود باوری و اراده ملی در جهت تحقق شعاد ما می توانیم گفت : « هر کجا اراده کردیم و خواستیم مشکلات را پشت سر گذاشتم در حالی که تمام دنیا بر علیه ما می جنگید پس چگونه نمیتوانیم بر مشکلات اقتصادی فائق شویم؟ » .

پخش کلیپهای مرتبط و سخنان مقام معظم رهبری از دیگر برنامه های این همایش بود که با رضایت عمومی حاضران به پایان رسید .

اضافه کردن دیدگاه جدید