اخبار ویژه

مهندس حسن رضا برجعلی نخبه بسیجی و مربی حلقه های صالحین شرکت سایپا شیشه در مصاحبه با خبرنگار سازمان بسیچ کارگری گفت :

کد خبر : 1400
چهارشنبه 20 اسفند 1393 - 11:56

باور این نکته که یکی از اساسی ترین و بنیادی ترین راهکارهای ایجاد و توسعه اشتغال در هر کشور ، مصرف محصولات داخلی همان کشور است ، به خودی خود میتواند مشوق عمومی در بحث فرهنگ سازی مصرف محصولات داخلی و حمایت از تولید ملی می باشد .

خبر نگار : بعنوان اولین سوال راهکار شما برای فرهنگ سازی در جامعه به جهت مصرف وحمایت از تولیات داخلی چیست ؟

 برجعلی : همواره استفاده از تولیدات داخلی و یا حد اقل در اولویت اول قرار دادن محصولات داخلی در کشور از دغدغه های اساسی مسئولان و تولید کنندگان و مایه رشد کمی و کیفی محصولات تولیدی داخلی در هر کشوری می باشد .

باور این نکته که یکی از اساسی ترین و بنیادی ترین راهکارهای ایجاد و توسعه اشتغال در هر کشور ، مصرف محصولات داخلی همان کشور است ، به خودی خود میتواند مشوق عمومی در بحث فرهنگ سازی مصرف محصولات داخلی و حمایت از تولید ملی می باشد . اشائه این تفکر در لایه های مختلف جامعه که هر کدام از ما شرعا و عرفا وظیفه داریم در اشتغال زائی برای جوانان این مرز و بوم هر چند به اندازه سهمی کوچک از طریق خرید و مصرف محصولات ملی قدم برداریم ، می تواند انگیزه ای در حمایت از تولید ملی ایجاد نماید .

تاکیدات مقام عظمای ولایت حضرت آیت اله خامنه ای (مد ظله العالی) در سالهای اخیر نیز ضمن آنکه اهمیت موضوع را در ایران اسلامی دوچندان می کند ، مسئولیت شرعی ما را نیز سنگینتر خواهد کرد .

خبرنگار : نقش تولید کنندگان در فرهنگ سازی برای مصرف کالای داخلی چیست ؟

برجعلی :  ناگفته پیداست که صد البته در این وادی رعایت انصاف در کیفیت ، قیمت و تحویل بموقع محصولات داخلی که از تاکیدات آئین اسلامی ما می باشد نیز انگیزه مصرف کنندگان را جهت مصرف تولیدات داخلی بالا خواهد برد . با این حال عدم رقابت پذیری کیفیت محصولات داخلی با خارجی که امروزه به کیفیت مطلوبتر از ما در برخی محصولات رسیده اند ، به تدریج مراحل بهبود کیفیت را طی کرده اند و این مقصود (افزایش کیفیت محصولات داخلی) حاصل نخواهد شد مگر با برقراری چرخه خرید ، مصرف ، تولید و بهبود کیفیت .

خبرنگار : بنظر شما رسانه و مسئولان در این فرهنگ سازی چه نقش ایفا می کنند ؟

برجعلی :  طبیعی است استفاده  از ابزارهای تبلیغاتی مانند رسانه ها ، عامل به عمل بودن مسئولان و مشوقهای دولتی برای تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان داخلی نیز میتواند کمک شایانی در این فرهنگ سازی داشته باشد .

 

ارسال توسط : qazvin110
بازدید
دیدگاه