گزارش/گفتگو

یادواره شهدا دفاع مقدس در شهرستان بوئین زهرا

همزمان با هفته دفاع مقدس یادواره 15 شهید کارگر شهرستان بوئین زهرا با حضور خانواده معظم شهدا،ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس،مسئولین شهرستان،کارگران،کارفرمایان و نمایندگان تشکلات کارگری در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوئین زهرا برگزار شد.

در این مراسم باشکوه و معنوی حضرت حجت الله والمسلمین حاج شیخ هاشم عاملی که از آزادگان و جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند و مشاور عالی و ریاست سازمان اوقاف کشور می باشند بعنوان سخنران اصلی این یادواره ضمن تبیین اهداف گرامیداشت هفته دفاع مقدس به نقش کارگران در دوران دفاع مقدس پرداختند و فرمودند که کارگران عزیز با عشق وثوق به امام و میهن اسلامی در کنار سایر احاد مردم حضور پررنگ و نقش کلیدی در عملیات های دفاع مقدس داشتند و با اشاره به اینکه بعضی از فرماندهان از جامعه کارگری بودند که بعضی از عملیات ها را رهبری و هدایت می کردند.

و با اشاره به مشکلات و کمبود امکانات در دوران جنگ ابتکار ،خلاقیت و با رشادت و غیرت و اخلاص رزمندگان توانستند در برابر 45 کشور همراه با عراق مقاومت کنند و عزت و اقتدار میهن عزیز را حفظ کنند. در آخر ایشان با ذکر خاطراتی از دوران اسارت و حماسه دفاع مقدس بویژه کارگران رزمنده ،خطاب به کارگران و مسئولین فرمودند آنچه ما را پیروز می کند فرهنگ مقاومت در عرصه سیاسی و اقتصادی و فرهنگی است و کارگران را به پیروی از سیره رزمندگان و سیره شهدا دعوت کردند.

در ادامه جناب آقای عباسپور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی شهرستان ،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کارگر به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت و فرمودند که ایران اسلامی در حال حاضر به برکت خود و شهدا از مقتدرترین کشور های منطقه است که احدی حتی در ذهن خود فکر تجاوز ندارد .در آخر برنامه از خانواده معظم شهدا تجلیل بعمل آمد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

آخرین اخبار