گزارش/گفتگو

مصاحبه با جناب آقای فخار ، ریاست مجمع نمایندگان کارگری استان قزوین

خبرنگار: به نظر شما چگونه می توان با حمایت از تولیدات داخلی در مقابل کالاهای خارجی ایستادگی کرد ؟

فخار : حمایت از تولید داخلی باید به گونه ای که بتواند در داخل و خارج با تولیدات محصولات خارجی مقابله و رقابت کند که این ظرفیت و استعداد در کشور خود می بینیم و میتوانیم به گونه ای تولید کنیم که از تولیدات کشورهای صنعتی با کیفیت تر باشد .

بنا بر این هم تولید کنندگان و هم مصرف کنندگان و هم حامیان هر دو که دولت و نظام اسلامی است باید دست به دست هم دهند که این خواسته مقام معظم رهبری در راستای عزت و اقتدار مردم ایران اسلامی است محقق شود .

خبر نگار: راهکار شما در رابطه با سیاست های کای اقتصاد مقاومتی جهت مقابله با تحریم ها و افزایش تولیدات داخلی چیست ؟

فخار : با وجود گذشت ده سال از ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 ، تغییر مطلوب در نسبت دولت و بخش غیر دولتی در مسئولیت های حاکمیتی و تصدی گری حاصل نشده است ، به همین دلیل نقش آفرینی واقعی مردم در عرصه اقتصاد و کاهش انحصار ها و رانت ها محقق نشده و مسیر تلاش فعالان دلسوز بخش خصوصی و تعاونی کار آفرینان همچنان با دشواری های فرساینده ای مواجه است . اقتصاد مقاومتی ، تغییر ترکیب دولت و بازار به سوی جایگاه مطلوب را از یک انتخاب به یک ضرورت تبدیل ساخته است ، چنین تحولی میتواند تاثیر روشنی بر افزایش توان تولید، مردمی شدن اقتصاد و کاهش انحصارها و رانت ها بگذارد .

خبر نگار: نظر شما در رابطه با خباثت در رفتار کشور های غربی بویژه آمریکا در تحمیل جنگ اقتصادی چیست ؟

فخار : با تبیین بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور شروع شده است تصریح کرد ما نتوانسته ایم حس جنگ تمام عیار اقتصادی را به مردم انتقال دهیم و اگر این حس را منتقل نکنیم و فقط منتظر مذاکران باشیم ضرر خواهیم کرد چرا که امام خمینی (ره) چهار صفت را برای امریکا بیان کردند که شامل (استکبار جهانی ،تروریست بالذات، فساد قرن و شیطان بزرگ) بوده است .

اضافه کردن دیدگاه جدید